pátek, 9. duben 2021

Dvořákova Olomouc se uskuteční bez diváků. V on-line přenosech vystoupí Garrick Ohlsson a Musica Florea

Napsal(a) 

Garrick Ohlsson, foto Dario Acosta Garrick Ohlssonfoto: Dario Acosta

Festival Dvořákova Olomouc, jehož pořadatelem je Moravská filharmonie Olomouc, nabídne od 13. do 23. května ročník, který vzhledem k vládním opatřením proběhne bez účasti diváků. Koncerty budou přenášeny prostřednictvím on-line přenosů. Jonáš Harman, ředitel MFO, k tomu říká: „Protože situace s epidemií koronaviru není natolik dobrá, abychom mohli nabídnout posluchačům festival v tradiční podobě, rozhodli jsme se z řady důvodů jej uskutečnit alespoň ve formě on-line přenosů na webu a YouTube kanále Moravské filharmonie.

Do Olomouce letos poprvé zavítá, a s Moravskou filharmonií poprvé vystoupí americký klavírista Garrick Ohlsson. Dobové nastudování vybraných Dvořákových děl nabídne soubor Musica Florea, představí se také nový projekt jazzového trumpetisty Lukáše Oravce a jeho kvarteta. Hlavní programovou osu festivalu sestavenou z děl Antonína Dvořáka doplní kompozice dalších letošních jubilantů Karla Husy a Igora Stravinského. Posluchači uslyší symfonické, komorní a koncertní skladby v interpretaci klarinetisty Igora Františáka společně s Bennewitzovým kvartetem. Koncerty festivalu Dvořákova Olomouc bude slovem provázet moderátor Jiří Vejvoda.

Ředitel MFO Jonáš Harman k programu festivalu dodává: „Jsme přesvědčeni, že kulturní nabídka, život i kultura jako taková, coby stěžejní fenomén života i existence společnosti, se nemůže zcela zastavit a že i tyto aktivity jí pomohou překonat toto nelehké období, než se vše opět vrátí do normálu. Posluchači a diváci letošního ročníku festivalu se mohou těšit na čtyři jedinečné koncerty a jednu filmovou hudební pozvánku do barokní Olomouce, prostřednictvím které na festival pozveme a upozorníme již týden před zahajovacím koncertem.“ Během této předehry festivalu 6. května zazní skladby G. F. Händela, A. Vivaldiho, J. S. Bacha a dalších, v nepříliš obvyklých instrumentálních aranžmá pro trubku, hoboj, flétnu, housle a soprán. Komponovaný pořad zároveň představí tři olomoucké barokní koncertní sály.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.