Druhý hudební maraton v režii Bang On a Can: Terry Riley, Alvin Curran a také Iva Bittová

Koncertní maraton zahájí živě z Irska americká skladatelka a zpěvačka, historička a aktivistka Rhiannon Giddens, jejíž doménou je country, blues, gospel či jazz. Mezi dalšími vystupujícími bude například experimentální hudebník Roscoe Mitchell, klavírista a skladatel Frederic Rzewski nebo skladatelka a performerka Pamela Z, která pracuje s bel cantovým zpěvem a digitálním loopingem. Alvin Curran odvysílá živě z Říma svůj hudební kus pro šofar a rozbitou stavební míchačku. Vše završí koncert minimalisty Terryho Rileyho streamem z rýžového pole v Japonsku, čímž skladatel zároveň oslaví své 85. narozeniny. Koncerty budou střídat rozhovory se zakladateli Bang on A Can Michaelem Gordonem, Davidem Langem a Juliou Wolfe.

Iva BittováNová díla v deseti světových premiérách připravují Leila Adu, Aaron Garcia, Susanna Hancock, Carla Kihlstedt, Žibuoklė Martinaitytė, Shara Nova, Helena Tulve, Ailie Robertson, Tomeka Reid a Kendall Williams.

Vystupující umělci dostanou honoráře od Bang On a Can. Organizace má v plánu tyto maratony vysílat pravidelně a streamovat je online přes své webové stránky.

Sdílet článek: