pondělí, 25. květen 2020

Druhý hudební maraton v režii Bang On a Can: Terry Riley, Alvin Curran a také Iva Bittová

Napsal(a) 

Terry Riley Terry Riley
Organizace Bang On A Can pořádá další maraton živé hudby online, který se uskuteční 14. června od tří hodin odpoledne až do devíti večer. Po první vysílání streamovaném živě 3. května, které zahrnulo 25 vystoupení, budou tentokrát koncerty ještě geograficky pestřejší. Odehrají se ve Spojených státech, Kanadě, Švýcarsku, Itálii, Irsku či Japonsku. Česká republika bude mít své zastoupení v hudebním příspěvku Ivy Bittové. Součástí druhého maratonu bude také deset premiér nových děl z oblasti soudobé a experimentální hudby.

Koncertní maraton zahájí živě z Irska americká skladatelka a zpěvačka, historička a aktivistka Rhiannon Giddens, jejíž doménou je country, blues, gospel či jazz. Mezi dalšími vystupujícími bude například experimentální hudebník Roscoe Mitchell, klavírista a skladatel Frederic Rzewski nebo skladatelka a performerka Pamela Z, která pracuje s bel cantovým zpěvem a digitálním loopingem. Alvin Curran odvysílá živě z Říma svůj hudební kus pro šofar a rozbitou stavební míchačku. Vše završí koncert minimalisty Terryho Rileyho streamem z rýžového pole v Japonsku, čímž skladatel zároveň oslaví své 85. narozeniny. Koncerty budou střídat rozhovory se zakladateli Bang on A Can Michaelem Gordonem, Davidem Langem a Juliou Wolfe.

Iva Bittová Iva Bittová
Nová díla v deseti světových premiérách připravují Leila Adu, Aaron Garcia, Susanna Hancock, Carla Kihlstedt, Žibuoklė Martinaitytė, Shara Nova, Helena Tulve, Ailie Robertson, Tomeka Reid a Kendall Williams.

Vystupující umělci dostanou honoráře od Bang On a Can. Organizace má v plánu tyto maratony vysílat pravidelně a streamovat je online přes své webové stránky.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.