Dopolední recitály na jevišti Stavovského divadla přiblíží interprety divákům

Osm písňových recitálů v sezoně 2023/2024 přispěje k pestrosti repertoáru Opery Národního divadla. Dopolední koncerty na jevišti Stavovského divadla navážou na provedení Schubertovy Zimní cesty v lednu 2023. Vzájemná blízkost interpretů a diváků umožní intenzivní vzájemné prožití přednášených skladeb v jindy skrytém prostředí divadelního jeviště.

Dramaturgie nadcházející řady recitálů ve své jarní části rozšiřuje svůj záběr s ohledem na Rok české hudby 2024 o další okruhy skladatelů. Zazní tak díla Richarda Wagnera, Carla Marii von Webera, Franze Liszta, Františka Škroupa, Ladislava Dusíka, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Vítězslava Nováka, Pavla Haase a mnohých dalších. Vedle renomovaných pěvkyň a pěvců Opery Národního divadla byly přizvány také studentky a studenti Pražské konzervatoře a HAMU.

První dopoledne se sólisty Štěpánkou Pučálkovou, Terezou Papouškovou, Martinem Šrejmou, klavíristou Zdenkem Klaudou a Ševčík Quartetem nabídne 23. září program Richarda Wagnera, Františka Škroupa a Bedřicha Smetany. 7. října se v tvorbě Beethovena, Webera a Liszta představí Kateřina Kněžíková, Daniel Matoušek a Miloš Horák, u klavíru usedne Martin Levický. Na třetím recitálu 28. října vystoupí Michaela Zajmi a Lukáš Bařák s repertoárem Johanna Friedricha Kittla a Viléma Blodka, s klavírním doprovodem Bronislava Procházky. Čtvrtý recitál přinese 11. listopadu díla Wenzela Müllera, Františka Škroupa, Františka Antonína Rösslera-Rosettiho a Ladislava Dusíka v interpretaci Yukiko Kinjo, Josefa Moravce a klavíristky Lucie Pirochové.

Příští rok otevře 17. února hudba Václava Jana Křtitele Tomáška a Jana Huga Václava Voříška s Magdalénou Hebousse, Yukiko Kinjo, Annou Moriovou, Jaroslavem Březinou a Martinem Levickým. V dalších recitálech v březnu, dubnu a květnu 2024 se pak představí mimo jiné Arnheiður Eiríksdóttir, Daniel Matoušek, Zdeněk Klauda a další.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější