pondělí, 8. září 2014

Do Městské knihovny v Praze zajděte nejen za knihami, ale i na koncerty

Napsal(a) 

Jiří Pavlica Jiří Pavlica

S podzimem přichází již tradičně počasí, které nás bude zahánět z venku spíše do teplých vnitřních prostor. To ovšem nemusí nutně vadit, pokud se chcete věnovat kultuře. V Městské knihovně v Praze se na podzim můžete těšit na rozmanitou nabídku koncertů!

V rámci svého evropského turné do MKP v neděli 14. září zavítá berlínský ansámbl Andromeda Mega Express Orchestra. Mladí hudebníci různých národností i hudebních zaměření představí své třetí album „Live on Planet Earth“. Od svého založení v roce 2006 hraje tato mimořádná formace především skladby svého vedoucího, saxofonisty Daniela Glatzela. Čeká vás hudba plná nečekaných a bláznivých zvratů i osvěžující ironie.V říjnu se knihovnou rozezní zejména jazz. Ve čtvrtek 9. října se za podpory Česko-německého fondu budoucnosti uskuteční společný jazzový koncert projektu East West European Jazz Orchestra TWINS 2014 a Big Bandu Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka

Jako každý rok i letos v knihovně vystoupí také Rudy Linka se svým newyorským triem. Jeho skvělými spoluhráči tentokrát budou Dan Fabricatore (kontrabas) a Norman Edwards (bicí). „Budeme hrát nové skladby, ale zazní i některé starší věci, které hrajeme vždycky,“ říká k programu Rudy. Ve čtvrtek 30. října se tak můžete zaposlouchat do skladeb z retrospektivního dvoualba „Acoustic & Electric“.Ve středu 15. října se vrátíte do dob králů a královen. Přijďte si poslechnout koncert italské a francouzské světské hudby vrcholného a pozdního středověku i světskou hudbu 15. století. Na historických dobových nástrojích zazní milostné dvorské balady, rondeau a virelai skvělých skladatelů, kteří působili na dvoře Viscontiů v Miláně a Pavii i na francouzském královském dvoře. Na středověký varhanní pozitiv a historické renesanční cembalo zahraje Tomáš Hála, zazpívá mladá sopranistka Zuzana Kopřivová.

Každoroční stálicí je Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Ve středu 22. října představí další perly světového swingu 30. a 40. let. Pestrý repertoir zahrne atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big bandů. Čeká vás strhující show plná rytmu a humoru.V listopadu se můžete těšit na vystoupení Praque Cello Quartet. Čtveřice mladých profesionálních violoncellistů zahraje díla skladatelských mistrů klasické hudby, jazz, hity nejznámějších moderních světových skupin i známé kousky filmové hudby. Již tradičně vystoupí písničkářka Radůza s doprovodnou kapelou i Hradišťan a jeho umělecký vedoucí Jiří Pavlica. Prosinec pak přinese velké překvapení. Jedinečný společný koncert rockových básníků Vladimíra Mišíka a Ivana Hlase! Legendy českého rockového písničkářství spojí své síly a v rámci jednoho večera vystoupí na pódiu velkého sálu Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.