pondělí, 12. leden 2015

Démon, nebo pokora? Hodiny minulosti v Besedním domě

Napsal(a) 

 

Démon, nebo pokora?, foto BCO Démon, nebo pokora?foto: BCO

Soudobá hudba a minulost – jak to jde dohromady?

Velmi dobře. Tento zdánlivý protimluv je důkazem toho, že i soudobí umělci a vůbec všichni lidé na zemi, jsou neustále konfrontováni s minulostí. Ať chceme nebo ne, tyto hodiny minulosti v nás tikají nejrůznějšími způsoby. Jako dávné mýty či neustálý koloběh života s opakováním historických událostí, avšak pokaždé v jiné podobě nebo jako kaskády otázek, z nichž spousta zůstane nezodpovězených.

Jak vnímáte minulost vy a jak ovlivňuje vaši současnost?

Přijďte se k podobným úvahám inspirovat na koncert 3. února 2015 do Besedního domu.

 

Program koncertu

CHARLES IVES Nezodpovězená otázka

YORK HÖLLER Mythos

BRONIUS KUTAVIČIUS Hodiny minulosti II

DMITRIJ JANOV-JANOVSKIJ Noční hudba: Hlas v listí

 

BCO – Brno Contemporary Orchestra

Dirigent Pavel Šnajdr

 „Hodiny minulosti je možné chápat několikerým způsobem. Může to být dávná mytologie, která žije v našich nitrech a představách mnohdy jako démon, který dokáže zacvičit s mnohým lidským osudem nebo naopak jako smířlivá poloha odevzdanosti a pokory. Tyto pramýty a naše genetické, duševní a duchovní ustrojení nás také stále ponouká ke kladení spousty otázek, z nichž mnoho zůstane nezodpovězených. Návštěvou našeho dalšího koncertu vám nabízíme příležitost se zastavit a ponořit se do vlastního uvažování prostřednictvím soudobé hudby“, říká o koncertu Pavel Šnajdr, umělecký vedoucí a dirigent.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.