pondělí, 20. červenec 2020

Daniel Hope zahraje na plovoucí scéně na Vltavě

Napsal(a) 

 , foto Petra Hajská foto: Petra Hajská

Struny podzimu zveřejnily podrobnosti ke koncertu, který proběhne 19. září na hladině Vltavy. Britský houslista Daniel Hope zde zahraje na plovoucí scéně mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem, v blízkosti Národního divadla s výhledem na Pražský hrad. „Reagujeme takto na situaci, kdy kulturní život na několik měsíců takřka utichl. Koncert Hope for Prague bude oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa,“ říká zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec k prvnímu open air koncertu v historii festivalu.

Ve spolupráci s Povodím Vltavy a Státní plavební správou vznikne na Vltavě rozsáhlá plovoucí scéna a hlediště o ploše více než 100 m2. Koncert z jeviště podle návrhu Šimona a Michala Cabanových zaznamená v koprodukci s Českou televizí evropský kulturní kanál ARTE. Daniel Hope provede společně s českým ansámblem Epoque Orchestra program Vivaldi – Recomposed, novodobou verzi Čtvera ročních období britského skladatele Maxe Richtera. „Je tomu sedm let, co jsem poprvé koncertoval v Praze na Strunách podzimu. Zamiloval jsem si tehdy město i festival, takže z možnosti vrátit se sem a zahrát na tomto unikátním koncertu jsem nadšený. Praha nabízí jedno z nejkrásnějších panoramat na celém světě a těším se, až v září ukážeme světu, že Praha opět zní a že hudba má léčivou moc,“ říká Daniel Hope. Festival také podpoří domácí umělce prologem před koncertem. V něm v premiéře zazní Smetanova Vltava v úpravě elektronického hudebního tandemu Floex & Tom Hodge.

Čtyřiadvacáté Struny podzimu se uskuteční ve dvou blocích – v září venku, v listopadu uvnitř. V září v Praze kromě Daniela Hopea vystoupí také jazzový kontrabasista Avishai Cohen. Uvnitř v koncertních sálech se v listopadu představí berlínští průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble, kontratenorista Andreas Scholl, brazilskou bossa novu zahraje Vinicius Cantuaria a na závěr návštěvníky festivalu potěší doyen české hudební scény Jiří Suchý ve scénickém Recitalu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.