středa, 3. únor 2016

Dagmar Pecková se od hříšných žen přesunuje k pánské společnosti Wagnera a Weilla

Napsal(a) 

Foto Ilona Sochorová Foto Ilona Sochorová

Na úspěšné loňské album s áriemi provinilých ženských postav, kterému mezzosopranistka Dagmar Pecková vetkla atraktivní název Hříšnice, se nyní pokusí navázat projekty s opačným genderovým zaměřením. Kromě jiných koncertů (s FOKem a José Curou) nebo hostování na albu Štefana Margity se připravuje na písně Richarda Wagnera a Kurta Weilla.

V rámci koncertu s názvem Dáma v pánské společnosti, kde zazní pod taktovkou dirigenta, současného uměleckého ředitele Ensemble Intercontemporain a skladatele Matthiase Pintschera písně Richarda Wagnera Wesendonck Lieder, vystoupí Pecková s PKF – Prague Phiharmonia 10. května v Rudolfinu.

Další oživení repertoáru zpěvačky přinese koncertní program a posléze i nahrávka s písněmi Kurta Weilla. "Mám ráda jeho osobité a nadčasové songy, šansony a již dlouho plánuji, že se jim chci více věnovat," uvedla Pecková. S dílem Kurta Weilla jsem se seznámila již v roce 1992. V angažmá ve Stuttgartu v rámci nastudování opery Vzestup a pád města Mahagonny. Weillovi bude věnována i moje nová nahrávka. Album z jeho písní chystám ve spolupráci se Supraphonem na příští rok.“ S jeho písněmi se Dagmar Pecková představí v doprovodu Epoque Orchestra 14. června na festivalu Smetanova Litomyšl.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.