čtvrtek, 29. duben 2021

Czech Ensemble Baroque představuje 10. sezonu cyklu Bacha na Mozarta! K udržení jeho existence pomůže i Adam Plachetka

Napsal(a) 

Ilustrační fotografie, foto Czech Ensemble Baroque Ilustrační fotografiefoto: Czech Ensemble Baroque

Vize Posledního soudu z pera vrcholného barokního tvůrce ve čtyřaktovém oratoriu, duchovní hudba z benátského dómu sv. Marka, nonsensová vokální polyfonie na aragonském královském dvoře, vánoční atmosféra jak ji prožívali kantoři českých a moravských kůrů, italské oratorium prvního z trojice velkých vídeňských klasiků, vokální program spojující autory napříč staletími a souboj baroka a klasicismu v dílech otců zakladatelů cyklu Bacha na Mozarta! – to je 8 koncertů jubilejní 10. brněnské koncertní sezony Czech Ensemble Baroque, která zahajuje svůj předprodej 1. května 2021.

Jubilejní sezonu zahájí 22. září Soudný den Georga Philipa Telemanna se sólisty Tomášem Šelcem, Tadeášem Hozou, Romanou Kružíkovou a dalšími. 26. října pak bude v katedrále na Petrově uvedeno Cavalliho Requiem a výběr motet. Katalánský skladatel Mateo Flecha (1481–1553) bude hlavní osobností večera 24. listopadu. Vánoční program 21. prosince v Besedním domě bude věnován pastorelám a vánočním mším kantorů Linka, Lokaje, Koutníka či Kopřivy.

Vrcholem sezony bude Haydnův Návrat Tobiáše do vlastiAdamem Plachetkou, Philippem Mathmannem a Krystianem Adamem 10. února. Následovat budou programy vokální tvorby Gregoria Allegriho (23. března) a již tradiční Bach vs. Mozart – 12. května se utkají v mešním klání, kdy budou uvedeny Bachova Mše F dur BWV 233 a Mozartova Missa brevis KV 194. Závěrečný koncert 15. června 2022 představí Te Deum F. I. Tůmy v novodobé světové premiéře.

Chybět samozřejmě nebudou ani Bach s Mozartem, kteří posluchače opět osobně provedou programem koncertů. Abonentky a vstupenky je možné kupovat od 1. května 2021 z klidu domova on-line na SMS ticket nebo osobně v IC TO JE BRNO.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.