neděle, 16. říjen 2016

Cotatcha Orchestra uvede další večer s Bigbandovou evolucí

Napsal(a) 

Brněnská jazzová formace Cotatcha Orchestra připravila na 20. říjen další koncert projektu Bigbandová evoluce, kterým v HaDivadle provede posluchače jazzový historik Jan Dalecký.

Cotatcha Orchestra se specializuje na tvorbu jednoho ze stěžejních orchestrů 2. poloviny 20. století (Thad Jones/Mel Lewis Orchestra) a který zároveň dává prostor pro interpretaci nových bigbandových kompozic jak z pera vlastních členů (Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek či Jan Přibil), tak i jiných jazzových skladatelů. Pro big band komponuje zejména Vincenc Kummer, který účinkoval s jazzmany světového významu, jako je Dizzy Gillespie, Chet Baker, Maynard Ferguson či Mel Lewis.

„Na koncertě v brněnském HaDivadle zazní kromě kompozic Thad Jones/Mel Lewis Orchestra i kompozice členů a nová skladba z pera Augustina Bernarda, výherce několika skladatelských soutěží (Soutěž Karla Krautgartnera, OSA),“ prozrazuje kapelník Jiří Kotača.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.