pátek, 4. září 2015

Český chlapecký sbor zahájí sezonu soutěží v Krakově a koncertem pro Masaryka

Napsal(a) 

Český chlapecký sbor, foto archiv ČChS Český chlapecký sborfoto: archiv ČChS

Královéhradecký Český chlapecký sbor otevírá o víkendu svoji šestou koncertní sezonu. V loňském roce prošel generační obměnou a letos se připravuje na koncertní cesty po celé Evropě. V září otevírá svoje brány a přijímá zpěváky do všech oddělení.

Jméno Českého chlapeckého sboru bylo po dlouhou dobu spjato s osobností sbormistra Jakuba Martince. Ten ale před nedávnem získal několikaleté angažmá na kanadské univerzitě. Ke sboru přivedl pražského sbormistra Lukáše Jindřicha, který se o hradecké zpěváky spolu s dalšími spolupracovníky stará již přes dva roky. “V loňském roce jsme prošli generační obměnou a zaměřili jsme se více na jednotlivé složky a koncertní skupiny. Velký prostor dostala mužská složka, která začala vystupovat na samostatných koncertech, spoustu koncertů mělo naše přípravné oddělení Zpěváček a samostatnou průpravu dostala mladší složka sopránů a altů, která na soutěži Svátky písní v Olomouci před třema měsíci vybojovala stříbrnou medaili,” vyjmenovává produkční sboru Martin Sedláček.
 
I začátek nové sezony bude postavený na všech koncertních složkách. "Nejstarší zpěváky z tenorů a basů vysíláme na soutěžní festival do polského Krakova, pro koncertní skupinu připravujeme předvánoční cestu do Rakouska. Minimálně jednou měsíčně budou vystupovat i Zpěváčci, poprvé už 14. září na Masarykově náměstí u příležitosti připomenutí úmrtí T. G. Masaryka,” doplňuje Sedláček. Sbor také pravidelně účinkuje na scéně Klicperova divadla v inscenaci Richard III. Šikovní zpěváci z Hradce Králové i okolí se mohou do všech těchto aktivit zapojit. Po celé září sbor přijímá přihlášky prostřednictvím webových stránek chlapeckysbor.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.