úterý, 26. květen 2020

Česká filharmonie začíná od června opět koncertovat

Napsal(a) 

Josef Špaček a Václav Petr, foto Petr Kadlec Josef Špaček a Václav Petrfoto: Petr Kadlec

Česká filharmonie začne znovu hrát. Ve spolupráci s Českým spolkem pro komorní hudbu připravila tříměsíční sérii koncertů, kterou spustí 1. června. I během letních měsíců tak budou v Rudolfinu probíhat sólové recitály nebo programy Komorního orchestru České filharmonie.

„Letní koncerty jsou odpovědí na četné žádosti našich posluchačů, kterým v uplynulých měsících chyběla živá hudba, a zároveň vítanou alternativou neuskutečnitelných orchestrálních vystoupení. A jsou i splněním přání našich hudebníků, kteří nedokážou bez svého nástroje existovat a hledají sebemenší příležitost, jak zase začít veřejně hrát,“ říká generální ředitel ČF David Mareček.

Z komorních souborů se představí České filharmonické kvarteto, Prague Vivaldi Ensemble, Cimbálka České filharmonie a další uskupení hráčů prvního českého orchestru. Po dvou programech připravili koncertní mistři Jan Mráček, Josef Špaček a Jiří Vodička – každý vystoupí jednou s komorních orchestrem a jednou v recitálu. Svůj recitál bude mít i koncertní mistr violoncell Václav Petr.

Nabídka programů je sestavena tak, aby si vybrali jak nároční posluchači, tak i milovníci známých melodií. Zazní tedy Dvořákova Humoreska nebo Mozartova Malá noční hudba a v jiném programu zase Pendereckého Serenáda pro smyčcový orchestr nebo Brittenova Simple Symphony. Letní koncerty otevře Sukova Serenáda pro smyčcový orchestr Es dur a Janáčkova Idyla,“ uvádí tiskový mluvčí ČF Luděk Březina. Kompletní program koncertů naleznete na webových stránkách České filharmonie.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.