čtvrtek, 22. říjen 2015

Česká filharmonie se po dvou letech opět vydává do Japonska a těší se na spolehlivé vlaky

Napsal(a) 

Česká filharmonie v sobotu odletí do Japonska, kde odehraje pod vedením šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka celkem osm koncertů, mimo jiné v Suntory Hall a NHK Hall v Tokiu. Filharmonici zahrají na přání japonských partnerů tradiční repertoár. Vedle české klasiky – Smetanovy Mé vlasti a Dvořákovy Novosvětské – to bude Beethovenova Pátá symfonie, Mendelssohnův Houslový koncert s první japonskou vítězkou Paganiniho soutěže v Janově Sayakou Shoji a Rachmaninovův Druhý klavírní koncert s vítězem Mezinárodní Čajkovského soutěže v Moskvě za rok 2011 Daniilem Trifonovem.

„Filharmonici jezdí do Japonska rádi. Jednak je tam velmi pozorné a dobře vzdělané publikum, jednak je v té zemi pro koncerty připravena skvělá infrastruktura – desítky prvotřídních sálů s výbornou akustikou a spolehlivé vlaky, které umožňují rychlý přesun z jednoho města do druhého,“ říká generální ředitel České filharmonie David Mareček a doplňuje: „V Japonsku je navíc o českou hudbu a Českou filharmonii obrovský zájem. Proto tam chceme létat každé dva roky, což se nám bez problémů daří.“

Česká filharmonie jede do Japonska už po čtyřiadvacáté. Poprvé v Japonsku vystoupila v roce 1959 a naposledy na podzim 2013. Další turné do Japonska jsou naplánována na podzim 2017, 2019 a 2021.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.