středa, 19. květen 2021

Česká filharmonie s Kirillem Gersteinem zahraje pro abonenty. Vyrazí také do Vídně a Bratislavy

Napsal(a) 

Kirill Gerstein, foto Petra Hajská Kirill Gersteinfoto: Petra Hajská

Česká filharmonie připravila pro své abonenty sérii osmi koncertů s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem a klavíristou Kirillem Gersteinem. Koncerty se budou konat ve Dvořákově síni Rudolfina při dodržení aktuálních hygienických opatření 9., 10., 17. a 18. června vždy od 18.00 a 20.30 hodin. Vstup na tyto koncerty bude zdarma. Česká filharmonie zároveň vyrazí na zájezd do Rakouska, kde naposledy koncertovala před osmi měsíci. V sobotu 29. května vystoupí jako první velký zahraniční orchestr po covidové přestávce ve vídeňském Konzerthausu, kam se znovu vrátí už 13. června, aby o den později zahrála i v bratislavské Redutě.

Všechny koncerty plánované pro tuto sezonu ve Dvořákově síni Rudolfina jsme museli bohužel už dříve zrušit. A přestože to bude pro naše abonenty jen malá náplast, jsem velmi rád, že se nám v červnu podaří zorganizovat alespoň osm koncertů, na nichž se budou moci s orchestrem setkat na živo. Další sérii koncertů pak připravujeme i na srpen. Našim abonentům tak chceme poděkovat za věrnost, psychickou i materiální podporu a za obnovování abonmá na příští sezonu v této stále ještě nejisté době,“ zdůrazňuje generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Na programu všech osmi vystoupení bude Druhý klavírní koncert F dur Dmitrije Šostakoviče a Čtvrtá symfonie A dur Italská“ Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Dvořákova síň Rudolfina bude rozdělena na dva sektory, přičemž celková kapacita sálu nepřesáhne 500 posluchačů. Sektory budou mít oddělené vstupy a vlastní šatny. Podmínkou pro vstup do budovy bude negativní antigenní nebo PCR test, certifikát o očkování nebo potvrzení o prodělané nemoci covid-19. U vstupu se bude měřit teplota, podmínkou bude i respirátor. Všechna opatření se budou aktualizovat podle vládních opatření platných v době konání koncertů.

Stejný program a interprety jako na pražských koncertech budou mít i vystoupení 13. června ve Vídni a 14. června v Bratislavě. Na vídeňských koncertech 29. května zazní pod taktovkou šéfdirigenta a uměleckého ředitele České filharmonie Semjona Byčkova Třetí symfonie a mollSkotská“ Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Koncert pro dva klavíry a orchestr od současného amerického skladatele Bryce Dessnera. „Bryce pro nás složil nádherný koncert, patří mezi ty, které hrajeme nejraději. Díky tomu, že perfektně zná spoustu různých hudebních světů, je jeho styl jedinečný. A právě v tomto koncertu můžete všechny ty světy zaslechnout. Nejlepší je se zaposlouchat a otevřít srdce!“ říkají sestry Katia a Marielle Labèque, které se stejně jako při světové premiéře této skladby s London Symphony Orchestra v dubnu 2018 ujmou sólových partů.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.