čtvrtek, 25. září 2014

Češi ve finále Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně

Napsal(a) 

Jubilejní 20. Ročník mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně je ve finále. Soutěž, jež se po právu řadí mezi nejvýznamnější soutěžní podniky v České republice, odstartovala svá první kola v neděli 21. září na Hudební fakultě JAMU a v Divadle na Orlí. V každém oboru se zúčastnilo přes šedesát soutěžících z celého světa. Nyní, ve třetím kole, zbývají čtyři nejlepší. Do této čtyřky finalistů v obou oborech patří i čeští studenti.

V oboru klarinet nás reprezentují Petr Vašek a Lukáš Dittrich (oba z Hudební fakulty JAMU), Slovensko má pak zástupce v mladém Martinu Adámkovi (Konzervatoř Bratislava). Tuto trojici doplňuje Francouz, Alexandre Milliou z regionální konzervatoře Rueil-Malmaison.

V oboru flétna se do finále probojovaly flétnistky Anežka Vargová a Isabela Brodová (obě z Hudební fakulty JAMU). Dvojici českých flétnistek doplňují Maďarky Mária Kerner (Hudební akademie Ferenze Liszta Budapešť) a Vanda Szabó.

Jména laureátů obou oborů budou zveřejněny v odpoledních hodinách na facebooku soutěže.

Slavnostní ceremoniál s udílením cen a koncert laureátů soutěže proběhne zítra od 18:00 v Besedním domě v Brně. Koncert laureátů proběhne ve spolupráci s Ensemble Opera Diversa, dirigovaným Vítem Spilkou.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.