pátek, 20. říjen 2006

CD Filharmonie Brno boduje v britské The Official UK Albums Chart

Napsal(a) 

Filharmonie Brno Filharmonie Brno

Filharmonie Brno měla v posledním období kromě koncertních povinností i mnoho nahrávacích aktivit. S mimořádným ohlasem a velkým zájmem se setkali především ze strany britských nahrávacích společností.

Poslední CD orchestru nesoucí název Classic FM Presents: Alfie Boe bylo nahráno v Brně mezi 12. a 14. červnem letošního roku a oficiálně bylo vydáno 11. září 2006. Deska, jež je výsledkem spolupráce tenoristy Alfieho Boe, dirigenta Garetha Hancocka, Filharmonie Brno, rozhlasové stanice Classic FM a nahrávací společnosti Sony BMG, dosáhla krátce po svém vydání pronikavého úspěchu. V Británii je nyní pátým nejprodávanějším titulem klasické hudby, drží se stále na vrcholu britských hitparád (např. hitparády Classic FM) a je i kladně přijímána britskou hudební kritikou. Navíc se umístila na druhém místě v kategorii Top 10 Classical Albums (Deset nejlepších alb klasické hudby) oficiálního, britským průmyslem vydávaného žebříčku, The Official UK Albums Chart. Ocitla se tak hned za titulem Tutto Mozart (vydán společností Deutsche Grammophon taktéž 11. září 2006), na němž září legendární basbarytonista Bryn Terfel. Skotský komorní orchestr, který zpěváka na CD doprovází, řídí neméně věhlasný Sir Charles Mackerras. Není bez zajímavosti, že Terfel i Mackerras jsou (zatím jediní) držitelé Královniny medaile za hudbu (Queen's Medal for Music).

Filharmonie Brno dále na přelomu února a března nahrála v Besedním domě CD filmové hudby pro firmu Music Sales. CD vzbudilo zájem řady nahrávacích společností. Mikel Toms, ředitel společnosti Quartz, inicioval vytvoření nových internetových stránek zaměřených pouze na nahrávací aktivity tělesa (www.brnorecordings.com).

V současné době je připravována řada projektů. Filharmonie Brno jedná např. se společností Sanctuary Classics, jež má zájem o pořízení nahrávek kompletního symfonického a oratorního díla Leoše Janáčka, či s britskou BBC, která orchestr oslovila v souvislosti se svým projektem Válečné oratorium , dokumentárním filmem o válce v 21. století. Posledně jmenovaný projekt by měl být realizován v Brně mezi 15. a 19. březnem příštího roku.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.