pátek, 4. prosinec 2015

Brno Contemporary Orchestra uvede angažovaný Koncert pro přírodu

Napsal(a) 

Brno Contemporary Orchestra, foto prokopius.cz Brno Contemporary Orchestrafoto: prokopius.cz

Ve středu 9. 12. 2015 v 19:30 se uskuteční druhý koncert abonentní řady Brno Contemporary Orchestra s názvem Angažovanost - Koncert pro přírodu, tentokrát v netradičním prostoru Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie v Brně. Zazní skladby předních soudobých autorů, jako jsou například italský aristokrat Giacinato Scelsi, Michael Obst, který mimo jiné patřil k prominentním spolupracovníkům Karlheinze Stockhausena, Kaija Saariaho či český skladatel Arnošt Parsch.

V rámci tohoto jedinečného vystoupení předkládáme posluchačům díla, jejichž angažovanost není agitací, ale participací či dokonce účastností na procesech vznikání i zániku přírody, lidství i kultury, prezentovaných ve zvukových strukturách hudební kompozice. Jako mimohudební spojení se nabízí návštěva přidružené výstavy v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně s názvem HANDS-ON URBANISM / PRÁVO NA ZELEŇ, jenž je kurátorským projektem Elke Krasny. Prezentované kompozice sledují přírodní procesy a jejich ovlivňování lidskou činností.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.