středa, 28. červenec 2021

Břevnovská hudební setkání na podzim opět nabídnou živé koncerty

Napsal(a) 

Břevnovská hudební setkání 2020, foto Aura Musica Břevnovská hudební setkání 2020foto: Aura Musica

Poté, co pátou i šestou sezonu Břevnovských hudebních setkání překazila pandemie, oznamují organizátoři v nadcházející sedmé sezoně čtyři koncerty.

Sedmou sezonu Břevnovských hudebních setkání zahájí 14. září v Tereziánském sále Břevnovského kláštera recitál klavíristy Martina Kasíka s díly Antonína Dvořáka, Josefa Bohuslava Foerstera, Vítězslava Nováka a Fryderyka Chopina.

Koncert pro republiku – slavnostní koncert ke státnímu svátku ČR – proběhne 27. října v Kostele Církve československé husitské. Vystoupí studentský orchestr HAMU Akademičtí komorní sólisté a flétnistka Eliška Hejhalová pod taktovkou Leoše Svárovského. Zazní tvorba Bohuslava Martinů, Ivana Kurze, Josefa Myslivečka a Antonína Dvořáka.

16. listopad nabídne v Tereziánském sále komorní recitál propojující šanson s humorem a poezií nazvaný „Láska to (ne)jsou jen písmena“. Vystoupí Jitka Molavcová a klavírista Petr Ožana. Program zve na jména jako Šlitr, Suchý, Ježek, Werich, Voskovec, Brell, Weill a další.

Sedmá Břevnovská hudební setkání uzavře adventní koncert 14. prosince v kostele Církve československé husitské. Jana Boušková a její hosté v premiéře uvedou Suitu semplice č. 3 „Vánoční“ pro 4 harfy, dvoje housle a hoboj, anglický roh a zobcovou flétnu, komponovanou na objednávku Břevnovských hudebních setkání. Dále je na programu hudba českých a světových mistrů v úpravách pro 4 harfy v aranžmá Williho Maerze.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.