Bennewitzovo kvarteto a Martin Kasík provedou hudbou tří období

Na pódiu v kostele sv. Šimona a Judy dojde 14. listopadu k jedinečnému setkání. Toho večera vystoupí Bennewitzovo kvarteto s klavíristou Martinem Kasíkem. Koncert z cyklu Komorní hudba FOK vyvrcholí společným provedením Šostakovičova Klavírního kvintetu g moll. Před tím se umělci představí samostatně – kvarteto s Haydnem a klavírista s Chopinem.

Bennewitzovo kvarteto oslaví v sezóně 2023/2024 své 25. výročí. „Na koncertě s Martinem Kasíkem navážeme na naši dlouhodobou spolupráci. Vystupovali jsme společně jak v České republice, tak i v zahraničí. Martin je klavírista velkého gesta a nebojí se výrazové hloubky, což jsou přednosti, které se právě v Šostakovičově klavírním kvintetu dokonale zúročí. Moc nás těší, že tento působivý opus zazní v jedinečném prostoru kostela svatých Šimona a Judy. Je to místo, které člověka ohromí bez ohledu na to, po kolikáté do něj vstupuje. A což teprve, když se zaplní všeobjímající nádhernou hudbou,“ uvedl Štěpán Ježek, houslista Bennewitzova kvarteta.

„Na programu koncertu 14. listopadu jsou tři veledíla, každé dokonale reprezentuje dobu, ve které vzniklo – Haydn vyváženost rozumu a citu klasicismu, Chopin opojení i rozervanost romantismu a Šostakovič rozpor mezi socialistickým programem nadšení z budování světlých zítřků a temnou realitou brutálního režimu. Doufám, že budeme posluchačům dobrými průvodci těmito dějinnými okamžiky,“ dodal klavírista Martin Kasík.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější