čtvrtek, 9. duben 2020

Benefiční stream České filharmonie vynesl přes sedm milionů

Napsal(a) 

 , foto Petr Kadlec foto: Petr Kadlec

Ve veřejné sbírce, kterou zorganizovala Nadace Via v souvislosti s komorním benefičním koncertem Pomáháme s Českou filharmonií a na niž vstupní částku vložila Nadace České spořitelny, se sešlo 7 461 258 korun. Vybrané peníze se rozdělí mezi tři pražské a dvě brněnské nemocnice, jejichž zaměstnanci pečují o pacienty s vážným průběhem koronavirové infekce.

Výsledek veřejné sbírky nás zaskočil a překvapil nás i neuvěřitelný zájem diváků. Rád bych poděkoval všem, kteří podle svých možností přispěli a pomohli tak dobré věci, i všem, kteří nás jen sledovali. Znovu bych chtěl poděkovat také zdravotníkům, kteří proti koronaviru bojují v první linii a jejichž práce si všichni nesmírně vážíme," řekl ředitel České filharmonie David Mareček.

 , foto Petr Kadlec foto: Petr Kadlec

Výtěžek benefice poputuje do Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Brno a do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, které pečují o těžké případy lidí s nemocí COVID-19. Nemocnice vybrané peníze použijí na nákup zdravotnických pomůcek, jedná se zejména o ochranné pláště, štíty, rukavice, dezinfekce, testy PCR, cyklery, plicní ventilátory, odsávačky, mimotělní membránové oxygenace, moduly do monitorů vitálních funkcí nebo transportní biovaky.

Přímý přenos na ČT art si nenechalo ujít 78 tisíc diváků starších patnácti let. „Jen v průběhu živého vysílání se vybralo na pomoc zdravotnickému personálu bezmála pět milionů korun, další dary se scházely až do pátku minulého týdne, kdy byla veřejná sbírka ukončena," dodává za ČF tiskový mluvčí Luděk Březina.

Koncert nebyl výjimečný jen obrovskou vybranou částkou, ale také tím, že v drtivé většině posílali dary lidé doslova po stokorunách. Celkem přispělo zhruba 25 tisíc lidí, což je neuvěřitelné číslo, které nemá obdoby,“ upřesnil ředitel Nadace Via Zdeněk Mihalco.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.