sobota, 13. květen 2017

Belfiato Quintet: za přispění na nové CD dostanete cheesecake od Kateřiny Javůrkové

Napsal(a) 

Komorní soubor Belfiato Quintet připravuje svoje první CD, na kterém zazní ryze český repertoár a na jehož vzniku se může podílet kdokoliv z fanoušků. Soubor se totiž rozhodl uspořádat crowdfundingovou kampaň.

"Jsem moc ráda, že se nám po jedenácti letech fungování našeho souboru podařilo uskutečnit tenhle náš sen a že jsme se rozhodli natočit naše debutové CD. Myslím, že jsme vybrali hezký program a to skladby, které dosud nebyly českými interprety natočeny, jedná se o kvintet Pavla Haase, kvintet Bohuslava Foerstera a nádherné Janáčkovo Mládí. Samozřejmě v dnešní době je tvorba CD trochu složitější než v minulosti, a proto jsme se rozhodli využít crowdfunding. Posluchači si tak můžou prostřednictvím kampaně zakoupit přímo nové CD, které by mělo vyjít v červnu, vstupenky na křest nebo i nehudební záležitosti jako třeba dort ode mě nebo posezení u nás na zahradě s grilovačkou..." řekla v rozhovoru pro Classic Praha o kampani Kateřina Javůrková.

 

Belfiato Quintet vznikl v roce 2005, jeho členy jsou hornistka Kateřina Javůrková, flétnista Oto Reiprich, hobojista Jan Souček, fagotista Ondřej Šindelář a klarinetista Jiří Javůrek. Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pardubická komorní filharmonie, The Philharmonia Orchestra London). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille 3. cenu (Francie) společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.