čtvrtek, 12. září 2013

BCO vstupuje do třetí koncertní sezóny

Napsal(a) 

BCO BCO

Soubor BCO – Brno Contemporary Orchestra zahajuje svou třetí sezónu koncertem ve vile Tugendhat. Zároveň byla představena dramaturgie večerů do konce roku 2013 a katalog láká na opravdové lahůdky soudobé hudby.

Janáčkem to nekončí ,“ hlásá motto orchestru a nabádá posluchače k tomu, aby se připojili k dobrodružství poznávat díla skladatelů mladších generací. „Je to jako objevovat nové země ,“ říká Pavel Šnajdr, dirigent a umělecký vedoucí. „Jen se u toho tak nenachodíte a není to nebezpečné, “ směje se, „alespoň většinou ne.

Program koncertů potvrzuje, že muzikanti se opravdu nebojí: zazní skladby uznávaných českých i světových autorů (melodrama Hérodiade Paula Hinedmitha, mechanický balet Podivuhodný let Bohuslava Martinů či skladba Já Jákob Miloslava Ištvána, ale také skladby autorů nejmladších. Publikum se tak může těšit na českou premiéru skladby Professor Bad Trip předčasně zesnulého Fausta Romitelliho v tanečním provedení Filipa Veverky , Adama Sojky a Martina Svobodníka . V prosinci pak soubor uvede koncert s titulem Předvečer Roku české hudby věnovaný několika generacím brněnských skladatelů, kde se jako zpěvák například objeví Marek Daniel .

Posluchači mohou během podzimu slyšet celkem tři různé programy na třech různých místech. Jeden z nich vás dokonce zavede do lodních doků na Brněnské přehradě. A nesmíme zapomenout na bonusový koncert v mezičase a meziprostoru pro věrné posluchače, který se uskuteční 13. 13. 2013 ve 20:13 hodin.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.