středa, 3. duben 2019

Bärenreiter získal ocenění Best Edition 2019 za Sukova Asraela

Napsal(a) 

V loňském roce vyšla v produkci hudebního nakladatelství Bärenreiter Praha urtextová edice Symfonie c moll op. 27 „Asrael“ Josefa Suka. Ta nyní získala od Německého svazu hudebních nakladatelů ocenění Best Edition 2019. Vůbec první kritické vydání smuteční symfonie na paměť Antonína Dvořáka a jeho dcery Otilie připravil editor Jonáš Hájek.

Cena se každoročně uděluje za výjimečný nakladatelský počin v oblasti vydávání notových publikací a knih o hudbě. Do letošního ročníku soutěže bylo zasláno 80 publikací, cenu získalo 12 nejlepších titulů a mezi nimi i Bärenreiter (stejné ocenění získal v roce 2016 Epos o Gilgamešovi Bohuslava Martinů). Oceněné publikace jsou vystaveny na právě probíhajícím Mezinárodním hudebním veletrhu ve Frankfurtu, kde se dnes uskuteční také slavnostní předávání cen.

 

Podle nové edice nahrál Asrael v roce 2016 dirigent Tomáš Netopil spolu s Essener Philharmoniker. Záznam vyšel v roce 2017 u OEHMS Classics, recenzi na nahrávku najdete v HARMONII 10/17.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.