úterý, 3. listopad 2015

Asijské týdny české hudby pokračují: Matyáš Novák v Číně koncertoval, Jitka Fowler Fraňková porotcovala

Napsal(a) 

Mladý pianista Matyáš Novák rozšířil řady českých umělců koncertujících letošní podzim v asijských státech. Jeho čtrnáctidenní koncertní turné pod záštitou PETROFu napříč čínskými provinciemi mělo velký úspěch.„V Číně jsem poznal spoustu báječných lidí a krásných míst. To, že jsem po celou dobu mohl hrát na skvělé nástroje značky PETROF, pro mě znamenalo mít s sebou na jevišti kousek domova, což je nádherný pocit.“, řekl o své cestě Matyáš Novák. Mladý český talent si ale našel čas i na vyučování dětí a trpělivě jim předával své dovednosti hry na piano. Velký úspěch turné potvrzuje několik příslibů další spolupráce ze strany čínských partnerů.

Na konci října se jako porotkyně soutěže PETROF International Piano Competition představila ještě jiná česká pianistka, Jitka Fowler Fraňková. „Bylo mi ctí být předsedkyní poroty této velkolepé a dobře organizované soutěže nadějných pianistů," uvedla Fowler Fraňková. Celkem se jí zúčastnilo v průběhu třech měsíců na 1200 dětí. Ze sta finalistů vybrala mezinárodní porota třicet nejlepších. Pro ně bude zorganizována cesta do České republiky, kde se zúčastní několika hudebních událostí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.