Aplikace na pořádání domácích koncertů je online, podle iniciátorů jde o světový unikát

Před dvěma lety probíhala úspěšná crowdfundingová kampaň na podporu tvorby nové webové aplikace, která umožňuje pořádání domácích koncertů vážné hudby kdykoliv a kdekoliv. Se svou iniciativou Vážný zájem ji tehdy vedl violoncellista Tomáš Jamník, s nímž jsme na toto téma mluvili v dubnu 2017. Teď Vážný zájem vypouští novinku do světa, podle iniciátorů jde o vůbec první aplikaci, která je určená k pořádání domácích koncertů.

Prostřednictvím aplikace lze oslovit hudebníky dle konkrétních preferencí, připravit online událost, pozvat hosty a díky mapovému rozhraní také oslovit vážnohudební zájemce ze sousedství. Její součástí jsou i příručky s radami, jež usnadní realizaci i průběh domácího koncertu. „Setkání se pak mohou odehrát kdekoliv, ať již doma, na pavlači, nebo třeba v kavárně,” uvádí Tomáš Jamník. Využití aplikace je bezplatné, jejím autorem je studio Perfect Planet.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=rTbYElXi07c&t=[/spvideo]  

Nad rámec klasických koncertů nabízí aplikace také možnost stát se novodobým mecenášem, což přináší mnohé bonusy. Mecenáš si například přes Vážný zájme bude moct objednat novou soudobou kompozici.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější