pátek, 7. červen 2019

Aplikace na pořádání domácích koncertů je online, podle iniciátorů jde o světový unikát

Napsal(a) 

 , foto Vážný zájem foto: Vážný zájem

Před dvěma lety probíhala úspěšná crowdfundingová kampaň na podporu tvorby nové webové aplikace, která umožňuje pořádání domácích koncertů vážné hudby kdykoliv a kdekoliv. Se svou iniciativou Vážný zájem ji tehdy vedl violoncellista Tomáš Jamník, s nímž jsme na toto téma mluvili v dubnu 2017. Teď Vážný zájem vypouští novinku do světa, podle iniciátorů jde o vůbec první aplikaci, která je určená k pořádání domácích koncertů.

Prostřednictvím aplikace lze oslovit hudebníky dle konkrétních preferencí, připravit online událost, pozvat hosty a díky mapovému rozhraní také oslovit vážnohudební zájemce ze sousedství. Její součástí jsou i příručky s radami, jež usnadní realizaci i průběh domácího koncertu. „Setkání se pak mohou odehrát kdekoliv, ať již doma, na pavlači, nebo třeba v kavárně,” uvádí Tomáš Jamník. Využití aplikace je bezplatné, jejím autorem je studio Perfect Planet.

 

Nad rámec klasických koncertů nabízí aplikace také možnost stát se novodobým mecenášem, což přináší mnohé bonusy. Mecenáš si například přes Vážný zájme bude moct objednat novou soudobou kompozici.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.