pátek, 25. červenec 2014

Anna Netrebko zářila s Janáčkovou filharmonií za zády

Napsal(a) 

Anna Netrebko s Janáčkovou filharmonií Ostrava Anna Netrebko s Janáčkovou filharmonií Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava na prestižním koncertě v pařížském Théâtre des Champs-Elysées, kde 12. července doprovázela Annu Netrebko, opět potvrdila, že takovéto výzvy zvládá výborně. Ostatně již v minulosti prokázal ostravský orchestr své kvality při koncertech s Dianou Ross, Plácidem Domingem, José Carerrasem a dalšími pěveckými hvězdami. „Janáčkova filharmonie doprovázela divu velmi důstojně a vnesla do hry mnohem víc života, než je obvyklé,“ tak se např. vyjádřil po koncertě v Paříži Olivier Brunel (ConcertoNet). Také samotná Anna byla více než spokojená, o čemž svědčí její poděkování, které napsala orchestru v rodné ruštině "большое спасибо".

Théâtre des Champs-Elysées, jehož kapacita je 1905 míst, bylo vyprodáno do posledního místečka. A podle ohlasů na anna-netrabko.blogspot.com, byli přítomní svědky jednoho z nejlepších koncertů Anny Netrebko vůbec. Toto hodnocení je pochopitelně vyznamenáním i pro Janáčkovu filharmonii. „Skvělý český orchestr se náročnému publiku v Théâtre des Champs-Elysées prezentoval velmi dobře. Kladně hodnotím především skupinu smyčců, které během doprovodů zněly brilantně, znamenitě hrál koncertní mistr violoncel. Dobře hrají rovněž žestě a skvělou práci odvedla harfa,“ napsal Henning Høholt (Kulturkomapsset).

V první půli, která byla poctou Verdimu, se Anna Netrebko představila publiku v rozevlátých červených šatech, které přímo pro ni vytvořil jeden z předních módních návrhářů Ralph Lauren, jež se koncertu osobně zúčastnil. Druhá část večera se pak nesla ve znamení modré z dílny Janine Couture. Anna Netrebko se svou vášní netají pro módu. „Zbožňuju značky ako Ungaro, Louis Vuitton, Escada, Elie Saab, Valentino. A nejvíce ze všeho zbožňuju Dior,“ prozradila Netrebko a pokračovala: „V botách Yves Saint Laurent nebo Louboutin se člověku chodí tak nějak lépe. Elegantněji. Proto mě dokáže rozčílit, když někteří kostýmoví výtvarníci navrhnou pro operu takové kostýmy, které člověka vysloveně zohaví.“

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.