středa, 5. září 2018

Akademie komorní hudby nově představí původního Dvořáka

Napsal(a) 

Akademie komorní hudby, foto AKH Akademie komorní hudbyfoto: AKH

Česko-německá Akademie komorní hudby zahájí svou čtvrtou sezónu společnými koncerty s nadací Villa Musica, představí se na koncertech v německých městech Dannenfels, Bad Kreuznach a Mohuči, dvě závěrečná vystoupení pak odehraje v České republice: 11. září v Nelahozevsi a 12. září v Praze.

Koncerty jsou vyvrcholením příprav, které se odehrávají na zámku Schloss Engers ve spolkové zemi Porýní-Falc. Na tomto doslova pohádkovém místě mají mladí a talentovaní hudebníci a hudebnice možnost nastudovat komorní repertoár pod vedením respektovaných profesionálů. K dispozici mají několik zkušeben a koncertních sálů, zámecké ubytování i jídelnu, plně vybavenou hudební knihovnu či oddychovou místnost se společenskými hrami.

Úvodního projektu v září se lektorsky ujme německý houslista Niklas Liepe a český klarinetista Irvin Venyš, z českých studentů se zúčastní violoncellista Vilém Vlček a houslistka Eliška Kukalová. Společně s vybranými německými studenty představí Oktet F dur Franze Schuberta a také téměř neznámé smyčcové trio skladatele Františka Kramáře. Vůbec poprvé budou mít posluchači možnost slyšet skladbu Nokturno Antonína Dvořáka v rekonstrukci původního obsazení pro smyčcové kvinteto, kterou pro tuto příležitost zhotovil skladatel Jiří Kabát.

Závěrečný koncert v Praze se koná 12. září od 19:30 v aule Profesorského domu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.