čtvrtek, 21. březen 2019

Adam Plachetka míří do O2 areny. S pohodovým mixem klasiky a popu

Napsal(a) 

 , foto AP Official foto: AP Official

V Česku prý v letošním roce vystoupí minimálně, vše směřuje k lednovému koncertu v O2 areně. Adam Plachetka se rozhodl pro vlastní koncert v pražské O2 areně. V tomto prostoru nezazpívá poprvé, vloni v dubnu hostoval na dvojkoncertu Leoše Mareše.

Koncert s názvem Bez mantinelů se uskuteční 16. ledna 2020. „Koncert jsme nazvali Bez mantinelů z několika důvodů. Jednak je část sezení opravdu situována na plochu kluziště - akorát mantinely opravdu používat nebudeme… Ale především proto, že ho vnímám jako příležitost představit klasickou hudbu, co za to stojí, divákům, kteří ji neznají a zdráhají se navštívit čistě 'vážný' koncert,“ uvedl Adam Plachetka.

Plachetkovo podání Nessun Dorma patřilo podle jeho tiskové mluvčí Petry Štorkové k vrcholům večera. Tam se prý zrodila myšlenka na první vlastní koncert. „V první chvíli na mě návrh managementu zapůsobil až megalomansky, ale po nějaké době a prvním jednání jsem usoudil, že by to mohla být hezká příležitost uspořádat koncert s pestrou, ničím nelimitovanou dramaturgií. Začal jsem se tedy zamýšlet nad tituly a hosty, obvolal jsem několik kamarádů a vznikl pohodový mix klasiky a popu, který si budou moci užít jak fanoušci opery, tak lehčích žánrů,“ řekl Plachetka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.