úterý, 31. březen 2015

Adam Plachetka bude na HAMU předávat zkušenosti

Napsal(a) 

Adam Plachetka, foto Ilona Sochorová Adam Plachetkafoto: Ilona Sochorová

Již tento týden proběhne jarní běh Mistrovských kurzů Adama Plachetky určený studentům uměleckých škol. Odehraje se 3. a 4. dubna 2015 v Sále Martinů na půdě Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze. Kurzy jsou otevřeny i pro pasivní účastníky.

Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze a Zámek Liteň, z. s. letos společně pořádají v rámci Festivalu Jarmily Novotné 2015 Mistrovské pěvecké kurzy Adama Plachetky. Ty se odehrají ve dvou bězích – jarní termín, určený studentům uměleckých škol, proběhne ve dnech 3. a 4. dubna v Sále Martinů na HAMU (Malostranské náměstí 13, Praha 1).

22. – 26. srpna se pak na zámku v Litni uskuteční letní běh kurzů určený absolventům a mladým profesionálům, na kterém bude vedle Adama Plachetky vyučovat i sólistka Národního divadla v Praze, sopranistka Kateřina Kněžíková.

Pro jarní kurzy bylo vybráno šest frekventantů, kteří se za klavírního doprovodu Zdeňka Klaudy zaměří na studium skladeb W. A. Mozarta a dalších autorů. Dva vybraní studenti navíc získají možnost bezplatné účasti na kurzech v Litni. Kurzy jsou volně přístupné i pasivním účastníkům, zástupcům médií a dalším zájemcům z řad odborné a studentské veřejnosti.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.