pondělí, 10. březen 2014

10 let Gentlemen Singers v Hradci Králové

Napsal(a) 

Vokální soubor Gentlemen Singers slaví v koncertní sezóně 2013/2014 deset let od svého založení. Tento královéhradecký vokální soubor dosud absolvoval více jak 500 vystoupení ve 20 zemích na 4 kontinentech, vydal 6 samostatných CD a účinkoval v desítkách rozhlasových a televizních pořadů.

Během své desetileté historie měli Getlemen Singers možnost spolupracovat s předními českými i zahraničními umělci, mezi něž se řadí i soubor Musica Bohemica s uměleckým vedoucím Jaroslavem Krčkem. Právě tento soubor si gentlemeni pozvali jako hosta slavnostního koncertu, který se uskuteční 22. března od 19:00 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové. Na koncertě kromě stávajících osmi členů Gentlemen Singers vystoupí i většina z osmi absolventů, kteří v souboru během uplynulých deseti let působili.

Program koncertu bude tvořit průřez "desetiletým repertoárem" souboru, přičemž stěžejní část bude zaměřena především na díla skladatelů, s nimiž Gentlemen Singers dlouhodobě úzce spolupracují (Jaroslav Krček, Jan Vičar, Jan Jirásek a Stephen Hatfield). Jedním z vrcholů tohoto slavnostního koncertu bude premiéra Mše č. 8 „Dudácká“ Jaroslava Krčka, kterou skladatel věnoval gentlemenům k desátému výročí.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.