úterý, 21. říjen 2014

Národní bude mít novou Carmen, do rudého se obleče Václava Krejčí Housková

Napsal(a) 

Václava Krejčí Housková, foto ND Václava Krejčí Houskováfoto: ND
Po třech letech přivítá Národní divadlo novou představitelku Carmen ve stejnojmenné opeře Georgese Bizeta. Po Kateřině Jalovcové se v roli temperamentní Cikánky představí další přední mezzosopranistka mladší generace Václava Krejčí Housková. Její první účinkování v Národním divadle v této roli zažijí diváci již ve středu 22. října 2014 a to pod taktovkou dirigenta Zbyňka Müllera. Jednatřicetiletá pěvkyně debutovala před pražským publikem v dubnu letošního roku v roli Lapáka v Janáčkových Příhodách lišky Bystroušky.

„První nabídku na ztvárnění postavy Carmen jsem dostala už před několika lety. Přestože jsem o této roli snila od svých studentských let, nabídku jsem s respektem odmítla. Cítila jsem, že ještě nejsem připravena,“ říká Václava Krejčí Housková. „Carmen je temperamentní, smyslná žena, která si naplno užívá života. Vystihnout všechny její nálady a rozmary chování s ohledem na pěvecký výraz je právě to nejtěžší. Myslím si, že ohnivá žena, jíž Carmen nepochybně je, představuje pro každou zpěvačku životní výzvu. Ona si zkrátka nevybírá pouze životní partnery, ale i životní interpretky. Proto si velmi vážím možnosti se s touto výzvou v průběhu své pěvecké kariéry poprat,“ těší se pěvkyně. V Národním divadle se role Carmen zhostí v této sezoně ještě 11. prosince 2014, 13. ledna a 2. února 2015.

Vedle Václavy Krejčí Houskové vstupuje do Carmen v Národním divadle také argentinský tenorista Gustavo Porta. Pražští diváci měli zatím možnost tohoto pěvce v operní inscenaci vidět a slyšet pouze v roli Dicka Johnsona – Ramerreze v Pucciniho Děvčeti ze západu v hudebním nastudování Johna Fiora. V této sezoně ho čeká mj. Cavaradossi v Tosce v Tel Avivu nebo de Grieux v Manon Lescaut v Tokiu.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.