čtvrtek, 5. listopad 2015

Naposledy z Japonska

Napsal(a) 

Pondělí 2. 11. 2015

Od poslední zprávy máme za sebou další tři koncerty. Mimo jiné se sólistou Daniilem Trifonovem, který je naprosto skvělý – jeho výkony včetně tří přídavků, z nichž dva si zkomponoval sám, nadšeně oceňovalo jak publikum, tak i orchestr. Je to něco neuvěřitelného…

Všechny koncerty byly zatím vyprodané. Orchestr většinou musí přidávat tři skladby. Po koncertě v Suntory Hall publikum tleskalo ještě dlouho potom, co orchestr odešel z pódia. V Nagoji zase při potlesku po nedělním koncertě posluchači roztáhli českou vlajku.

Celý orchestr už nyní cestuje šinkanzeny. Stejně jako všichni Japonci musíme být velmi disciplinovaní. Na vystupování a nastupování je přesně určený čas, např. dvě minuty. Pokud to do té doby nestihneme, dveře se zavřou i uprostřed nastupujícího davu a vlak odjíždí. Je nemyslitelné, aby vlak měl kvůli problémům na jednom nástupišti zpoždění třeba jen půl minuty na dalším. Naštěstí se nám daří přepravovat podle plánu. Zítra jedeme naposledy – z Hamamacu do Jokohamy.

Středa 4. 11. 2015

Včera jsme hráli, mimo jiné se Sayakou Shoji, v Jokohamě. Koncert byl opět krásný. Autobusy jsme přejížděli do Tokia. Někteří ještě stihli navštívit autosalon v Tokiu nebo velkou horskou dráhu, kterou máme hned vedle hotelu. Večer se pak celý orchestr zúčastnil party, kterou pro nás uspořádala agentura Japan Arts.

Dnes byla jediná příležitost rozběhnout se po Tokiu – probíhaly hlavně nákupy, rybí trh, historické budovy atd. Večer jsme hráli Mou vlast před téměř vyprodaným NHK Hall, tedy pro více než 3000 lidí. Dámy měly bílé šaty. Atmosféra byla skvělá. Koncert bude vysílat NHK asi 15. listopadu. Nahrávku dostaneme. Posluchači křičeli po koncertě nadšením a tleskali a tleskali. Přidával se Slovanský tanec č. 9.

Ve čtvrtek ve dvou skupinách odlétáme a večer už budeme v Praze. Japonské turné se vydařilo! Máme radost!

Předchozí díl zápisků zde.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.