Jsme pořád v pohybu!

10. listopad

Po obligátním dlouhém přejezdu, tentokrát do Santa Barbary, nás čekal koncert ve zdobném sále Granada Theatre. Vystupujeme v rámci tzv. International Series. Jde o velmi kvalitní koncertní řadu, v níž vedle České filharmonie a Jiřího Bělohlávka vystupují ještě London Philharmonic Orchestra a Vladimir Jurowski, London Symphony Orchestra a Michael Tilson Thomas, Seoul Philharmonic Orchestra a Myung-Whun Chung, Los Angeles Philharmonic a Vasily Petrenko nebo Orchestre de la Suisse Romande a Charles Dutoit. Určitě je to pro nás všechny navzájem velká čest.

Nasadili jsme náš silný kalibr: Janáčkova Tarase Bulbu a Dvořákovu Novosvětskou.  Jako sólista vystoupil úžasný Jean-Yves Thibaudet s Lisztovým klavírním koncertem č. 2. Na závěr nesměla chybět naše milovaná předehra z Prodané nevěsty jako přídavek. Tenhle kousek posluchače vždy na závěr příjemně a pozitivně naladí. Nejraději by asi byli, kdybychom začali celý koncert znovu od začátku. Proč bychom se z toho netěšili, že?

Máme za sebou tři velmi náročné dny s dlouhými přejezdy, zkouškami a koncerty. Jsme pořád v pohybu. (Nepříjemný byl především včerejšek, vedle zkoušky a koncertu orchestr strávil cca 7 hodin v autobuse.)  Ale my se nevzdáváme a potlesk spokojených posluchačů nás vždycky nabije do dalších dní!

Zítra nás čeká přelet na východní pobřeží. Bohužel se nevyhneme rannímu vstávání, hotel opouštíme v 7.30 (a to jsme se z koncertu vrátili až teď, tj. před půlnocí). Letíme z Los Angeles do Washingtonu, pak autobusy do Baltimore. Na hotel dorazíme kolem 22.00. Další náročný den.

Granada Theatre

Předchozí díl Amerického deníku zde

Sdílet článek: