pondělí, 5. září 2005

Wolfgang Amadeus Mozart - Smyčcové kvartety KV 499, 589, 590

Napsal(a) 

Wolfgang Amadeus Mozart: Smyčcové kvartety KV 499, 589, 590 Wolfgang Amadeus Mozart: Smyčcové kvartety KV 499, 589, 590

Hagen Quartett: Lukas Hagen, Rainer Schmidt, Veronika Hagen, Clemens Hagen. Produkce: Ewald Markl. Text: A, N, F. Nahráno: 2003, Schloss Mondsee. Vydáno: 2004. TT: 78:01. DDD. 1 CD Deutsche Grammophon 477 5081 (Universal Music).

Po desce s dvěma Beethovenovými kvartety si špičkový soubor Hagen Quartett vybral tři kvartety Mozartovy. Skvělý ansámbl tří sourozenců rodiny Hagenů a sekundisty Rainera Schmidta , jehož interpretační kvality spoluvytvářejí současný světový trend kvartetní hry, přináší tímto CD radost ze hry i radost z hudby. Jestliže v jejich nahrávce Beethovenových opusů zaznívá i dramatismus tónové spletitosti a intenzita výrazových ploch, je oproti tomu Mozart křehký zejména zvukově, ne však titěrný či interpretovaný v úzké dynamické škále. Je křehký přístupem kvartetistů, jejichž práce s dynamikou, tónovým odstíněním i kladením frází se snaží dokonale naplnit představu interpretace Mozartovy hudby. Zároveň je ztotožněním s představou poučených posluchačů. Stěží by šlo vybrat jedno kvartetní dílo z předložených tří a hodnotit je nejvýše. Všechny kvartety jsou ukázkou souhry, v níž je dokonalosti docilováno nejen jednodechým sjednocením hráčských impulzů, ale i vědomím specifika hry Mozartovy doby. Poslech souboru Hagen Quartet je vždy potěšením. Nejinak je tomu při jejich nahrávce mozartových tří smyčcových kvartetů.

Vydavatel: Deutsche Grammophon/Universal Music

Stopáž: 78:01

Nahráli: Hagen Quartett: Lukas Hagen, Rainer Schmidt, Veronika Hagen, Clemens Hagen

Body: 5 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.