pátek, 13. únor 2004

Vincenzo Bellini: La Sonnambula

Napsal(a) 

booklet booklet
Nahrávka Belliniho Náměsíčné podivuhodně spojuje plusy a minusy. Zápornými body, které jdou na margo německého vydavatele, je absence stopáže, libreta, specifikace kvality nosiče, přesné určení data a lokace nahrávky. I ve srovnání s jinými operními nahrávkami z 50. let není technická kvalita zrovna vzorová a co se týká recitativů, tak by mohly být méně statické. Nicméně to vše dost bledne při samotném poslechu báječného ansámblu sólistů: svělý spinto tenor Ferruccia Tagliaviniho , technicky naprosto přesný lyrický soprán Liny Pagliughi , koloraturní sopránek Wandy Ruggeri , během opery stále se zlepšující sbor i orchestr. Dominantní jsou však dva umělci: basista Cesare Siepi a mezzosopranistka Anna Maria Anelli . Už jenom kvůli nim jsem rád, že jsem se mohl s touto nahrávkou seznámit.

Vydavatel: Bohemian Music Service

Nahráli: Cesare Siepi, Anna Maria Anelli, Lina Pagliughi, Ferruccio Tagliavini, Coro Cetra, Orchestra Sinfonica di Torino della RAI, Franco Capuana

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.