pondělí, 16. červen 2003

Victoria de los Angeles: The Very Best of - Puccini, Mascagni,Leoncavallo, Catalani, Rossini, Verdi, Mozart, Wagner, Massenet, Gounod, Bizet

Napsal(a) 

booklet booklet
Když se 1. listopadu 1923 narodila (v hudební rodině) v Barceloně Victoria de los Angeles , stály nad její kolébkou určitě silné hudební sudičky. Už při jejím debutu v barcelonské opeře v roce 1941 (Mimi z Pucciniho Bohémy ) bylo jasné, že se zrodila pěvecká hvězda s krásným hlasem, perfekní technikou a nefalšovaným lidským šarmem. Po jejím debutu v Met v roce 1951 v roli Markétky z Gounodova Fausta začala její světová kariéra. V 50. a v 60. letech pak patřila do nejužší sopránové špičky a byla poměřována s takovými konkurentkami, jako byla například Renata Tebaldi. Na rozdíl od Tebaldi, která nahrávala hlavně pro Deccu, Angeles se orientovala na EMI. Dvoudílná kompilace ji ukazuje jak v ukázkách z jejích nejlepších rolí, tak v repertoáru, který jí byl jako Španělce bytostně blízký. Za zmínku stojí, že profil této famózní pěvkyně je součástí nové série, která má sice nepříliš vynalézavý název "The Very best of", jež však postupně i českému posluchači nabídne profily deseti pěveckých legend (Björling, Callas, Caballé, Carreras, Domingo, Fischer Dieskau, Freni, Norman a Wunderlich).

Vydavatel: Emi Classics / EMI Czech Republic

Stopáž: 78:34 + 75:57

Body: 5 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.