pondělí, 4. červenec 2005

Pachelbel's Canon

Napsal(a) 

Produkce kompilace: Remy Jacobs. Text: A. Nahráno: 1988 - 1994. Vydáno: kompilace 2004. DDD. 2 CD Virgin Classics 7243 5 57876 2 0 (EMI). Nákladově levné kompilace se staršími nahrávkami jsou téměř vždy jistým menším či větším přílivem peněz do firemních pokladen. Záleží na repertoáru a interpretech. V tomto případě vše zaštítil známý barokní specialista Andrew Parrott , což má být (a je) zárukou kvality. To je také jediný důvod, proč má tato kompilace "Pachelbel's Canon and other baroque favourites" smysl. Kvůli repertoáru samému to rozhodně nebude. Nicméně i věčně obehrávané kousky jako je Pachelbelův Canon , Vivaldiho koncerty z cyklu Čtvero ročních období , Allegriho Miserere , Purcellův Smuteční pochod nebo Bachova 3. orchestrální suita mají punc netradičnosti, netuctovosti. V tomto smyslu může kompilace plnit u nenáročného posluchače kromě estetické i edukativní funkci. Jinak je to skvělý titul do auta, k domácímu úklidu nebo k vaření. Vzhledem k dárku, který dala česká Poslanecká sněmovna hoteliérům, tak doporučuji i jako "tapet musik" do pokojů a apartmá.

Vydavatel: Virgin Classics/EMI

EAN: 724355787620

Body: 3 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.