čtvrtek, 27. červen 2002

Minnesang - Die Blütezeit

Napsal(a) 

booklet booklet
Při své recenzentské činnosti jsem se s podobně koncipovaným diskem německého labelu Christophorus již jednou setkala. Jednalo se rovněž o kompilaci jiných CD vlastní produkce, ta na mne působila víceméně jako propagační materiál firmy nebo učební pomůcka pro výuku dějin hudby, nikoli jako autonomní titul. Výsledek podobné koncepce je tentokrát mnohem zdařilejší, neboť si vydavatelství MusiContact pozvalo ke spolupráci odborníka na starší německou literaturu - profesora berlínské Freie Universität Volkera Mertense, který jednotlivé skladby antologie vybral a opatřil obsáhlými komentáři. Díky nim si může mnohotvárný svět exkluzivní dvorské kultury 12. a 13. století přiblížit i nezasvěcený posluchač, a to nejen po stránce hudební, ale též literární. Přestože se interpretační přístup jednotlivých sólistů (Andrea von Ramm ) a souborů k hudbě uvedeného období liší, disk působí jako velmi homogenní a dramaturgicky dobře vystavěný celek. Není tak pouhou didaktickou pomůckou, ale především esteticky autonomním titulem, který by si příznivci středověké hudby rozhodně neměli nechat ujít.

Vydavatel: Christophorus / Rosa

Stopáž: 57:29

Nahráli: I Ciarlatani, "ensemble für frühe musik augsburg", Andrea von Ramm, Estampie - Münchner Ensemble für frühe Musik

Body: 5 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.