Milan Báchorek: Frenštátská vonička, Balada, Omluvenky pro žáky poškoláky, Malá večerní hudba, Hukvaldská poéma

Odlišnou náladu má Balada na slova lidové poezie pro soprán, bas, dívčí sbor a 13 dechových nástrojů. Přes klasický sujet je sbor zvukově zajímavý spojením dívčího sboru a dechů. Zcela odlišné dramatické a exaltované polohy se dočkáme v poslední rozsáhlé Hukvaldské poémě pro soprán, tenor, baryton, dětský sbor, recitátora a velký orchestr. Skladba je velkolepě koncipovaná a je v ní řada krásných momentů (například místo recitace Otakara Brouska , v pozadí sbor a houslové sólo), celkově je však skladba předimenzovaná a vlastně velice tradiční. Poznámka o Janáčkově duchu v bookletu nám dává možnost zamyslet se nad tím, co je skutečně moderní.

CD je vizitkou nejenom skladatele, ale i sboru – sbor zpívá čistě (až na pár intonačních nepřesností, zvášť v pomalých částech) a je mu velice dobře rozumět. Nové CD vzniklo spontánně, z potřeby konečně zachytit či vydat dlouhodobou spolupráci autora a sboru jako celek, přesto bych uvítala poněkud obsáhlejší booklet. Ve stávajícím se mnohdy nedozvíme, kdy byly skladby napsány, kdy nahrány a kompletní texty sborů bohužel chybí úplně.

Vydavatel: Stylton

Stopáž: 76:48

Nahráli: Koncertní sbor Permoník, Eva Šeinerová – sbormistr, Lukáš Michel – klavír, Dechová harmonie JKO, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Otakar Trhlík, recitace, sóla

Body: 4 z 6

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější