pondělí, 23. květen 2005

Ludwig van Beethoven: Smyčcové kvartety op. 18 č. 1 F dur, op. 59 č. 1 F dur "Razumovský"

Napsal(a) 

booklet booklet
Hagen Quartett. Produkce: Ewald Markl. Text: A, N, F. Nahráno: 2003, Mondsee. Vydáno: 2004. TT: 66:02. DDD. 1 CD Deutsche Grammophone 474 234-2 (Universal Music).

Vynikající kvarteto, kterým Hagen Quartett bezpochyby je, přináší do své diskografie nahrávku dvou Beethovenových kvartetních děl: op. 18 č. 1 a op. 59 č.1 . Skvěle etablovaný soubor tří sourozenců (prim, viola, violoncello) a sekundisty hraje kvartety s precizností v odstupu vlastních interpretačních let, s nadhledem těch, pro něž je skladba snadná, s muzikalitou a přirozeností, jež soubor charakterizují. Nahrávka prvního kvartetu z op. 18 je ukázkou interpretace, která se dotýká představ dokonalosti, a to pro kvalitu souhry, v níž technická preciznost je samozřejmým předpokladem a jednotná nasměrovanost muzikality dává souhře společný dech. V mnohonásobném opakování drobných frází je dostatek příležitosti si tuto jedinečnost uvědomit. Interpretace prvního kvartetu z op. 59 respektuje všechny jemnosti stavebného rozdílu mezi oběma kompozicemi a dává ještě více rozpoznat, jak z poučenosti o Beethovenově kvartetním díle vyvěrají nuance rozdílnosti ve hře kvartetistů. Už proto je nahrávka obohacujícím přínosem, neboť deskami s Beethovenovými kvartety se to dnes jen hemží, ale kvalitu Hagenovců v nich musíme hledat.

Vydavatel: Deutsche Gramophone/Universal Music

Stopáž: 66:02

Body: 5 z 6

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.