čtvrtek, 2. září 2004

Eva Urbanová: Italian Operatic Arias - Bellini, Massenet, Puccini, Catalani, Mascagni, Verdi

Napsal(a) 

booklet booklet
Záznam recitálu koncertu na Pražském jaru 2003 prezentuje Evu Urbanovou v repertoáru, jenž je jí blízký a s nímž slaví úspěchy. Aby byl výsledek co nejoslnivější, zvolila skutečně těžkou artilerii - Casta diva (Norma ), Poveri fiori (Adriana Lecouvreur ), Voi lo sapete (Cavalleria rusticana ), Ebben ... (La Wally ), In questa reggia (Turandot ), O don fatale (Don Carlos ). Vše zpívá se svým proslulým plným nasazením, využívá celé dynamické škály a velmi se snaží vyrovnat se pěveckým legendám minulosti a současnosti. V tom je však latentní problém nahrávky. Jestliže v případě Janáčka nebo Smetany je možnost komparace omezená, pak u Belliniho, Pucciniho a dalších má Eva Urbanová konkurentek v nahrávací branži dlouhou řadu. Podíváme-li se tedy na projekt prizmatem světového katalogu, pak výborně dopadla Turandot, problematičtější je to už s Normou, Manon Lescaut nebo s ThaĘs. Doprovázející aparát v čele s dirigentem Ondrejem Lenárdem byl spolehlivý a udělal, co bylo v jeho silách.

Vydavatel: Supraphon

Stopáž: 63:48

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.