pátek, 18. srpen 2006

Antonio Vivaldi: Concertos

Napsal(a) 

Antonio Vivaldi: Concertos Antonio Vivaldi: Concertos

Taverner Players, Andrew Parrott. Produkce: Simon Woods, David R. Murray. Text: A, N, F. Nahráno: St John's Church, Hackney, Londýn, 1990 (CD 1); Abbey Road Studio No. 1, Londýn, 1986 (CD 2). Vydáno: kompilace 2005. TT: 59:44, 58:25. DDD. 2 CD Virgin Classics 4 82088 2 (EMI).

Pozor! Nedejte ve své prodejně na podtitul Le Quattro Stagioni a nedejte se zmást tím, že místo sólisty je uveden pouze známý soubor a jeho ještě známější dirigent. Čtvero ročních dob je pouze třetinou programu a jednotlivé koncerty hrají ve své době nejlepší sólisté-interpreti barokní hudby působící v Anglii. Sólistkou či sólistou Jara je Chiara Banchini , Léta Alison Bury , Podzimu Elizabeth Wallfisch , Zimy John Holloway . Do hry se promítají Parrottovy názory na interpretaci baroka (počet hráčů, ornamentika volných vět, komorní zvuk, dynamika, potlačení vnějškové efektnosti). V dalších koncertech se vedle nich uplatnili například houslista Roy Goodman (Concerto 'per l'Orchestra de Dresda' ), flétnistky Marion Verbruggen (Concerto 'La pastorella' ) a Janet See (Concerto op. 10 č. 2 'La Notte' ). Je úžasné, jak tyto nahrávky nic neztratily ze své přirozenosti, lehkosti, inspirativnosti a krásy. Je to sice komerčně jistě atraktivní kompilace, ale díky Parrottovi a jeho hudebníkům má navíc vysokou úroveň.

Stopáž: 59:44, 58:25

Body: 4 z 6

Vlasta Reittererová

Narozena 9. ledna 1947 v Praze (roz. Pellantová, provdaná Hrušková, Benetková). Vystudovala hudební vědu na Filozofické fakultě KU a současně tehdejší Lidovou konzervatoř (herectví a pantomima). Prošla několika amatérskými divadelními soubory, v letech 1968–1970 byla členkou baletního souboru Krušnohorského divadla v Teplicích, po narození dcery se vrátila do Prahy a do roku 1976 působila v komparzu Divadla E. F. Buriana, kde byla 1970–1972 zaměstnána jako uklízečka. V letech 1972–83 (s několikaletým přerušením mateřskou dovolenou) referentka v tuzemském koncertním oddělení agentury Pragokoncert. Roku 1987 nastoupila na Filozofickou fakultu do dnešního Ústavu hudební vědy jako knihovnice, kde se vrátila k vystudovanému oboru a roku 1988 získala doktorát. Na FF UK zůstala do odchodu do důchodu 2002. Několik let také vyučovala historický seminář na pražské konzervatoři a působila jako externí pedagog na Masarykově univerzitě v Brně. V posledních letech se mj. věnuje překladatelství. Životní heslo? S Janem Nerudou říká: „Vším jsem byl rád.“

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.