čtvrtek, 2. březen 2006

Aaron Copland: Appalachian Spring, Rodeo, Fanfare for the Common Man

Napsal(a) 

A. Copland: Appalachian Spring, Rodeo, Fanfare for the Common Man A. Copland: Appalachian Spring, Rodeo, Fanfare for the Common Man

Atlanta Symphony Orchestra, Louis Lane. Produkce: neuvedeno. Text: A. Nahráno: 5/1982, Atlanta Symphony Hall, USA. Vydáno: 2004. TT: neuvedeno. DDD. 1 CD Telarc CD-80078 (distribuce Classic).

Národní americkou hudbu v podání amerického kvalitního orchestru můžu jen doporučit. Orchestr hraje dobře, žádné technické nedostatky na nahrávce nejsou. Tři uvedené skladby Aarona Coplanda nejsou však zase tak obtížné, aby je nezvládl i průměrný orchestr (s kvalitní dechovou sekcí). Louis Lane vede orchestr k tomu, aby neztrácel tempo a v pomalých místech rozezpíval melodie až filmového typu. Appalachian Spring a Rodeo jsou původně hudby k baletům, které složil Copland ve 40. letech v již svém čistém vykrystalizovaném "americkém" stylu. Appalachian Spring bývá považováno za nejlepší partituru Coplanda. Fanfare for the Common Man je velmi známou melodií a skladatel ji vytvořil do série fanfár (spolu s deseti dalšími skladateli), která měla podpořit patriotický duch Američanů během druhé světové války. Coplandova fanfára jako jediná přežila v dnešním repertoáru a skladatel ji později zařadil do své 3. symfonie . To, do jaké míry je necelá hodina této "americké" hudby snesitelná pro Evropana, záleží na vkusu každého.

Vydavatel: Telarc/Classic

Body: 0 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.