úterý, 23. květen 2017

Slavkovská ZUŠ Open: Výstava na Lokti i Stezka umění

Napsal(a) 

Proč jsme se zapojili do ZUŠ Open? Cítíme obrovský potenciál tohoto projektu napříč republikou. Konečně je zde projekt, který vyzdvihuje základní umělecké vzdělávání napříč kraji a spojuje ZUŠky z celé republiky. Projekt, o kterém je hodně slyšet, jeho propagace není násilná, ale je promyšlená a účelová.

V našem kraji jsme požádali o záštitu nad ZUŠ OPEN hejtmanku karlovarského kraje Mgr. Janu Vildumetzovou, která ji velmi ráda poskytla a projekt zaštítila. V rámci ZUŠ Open chystáme několik akcí:

26. května v Lokti na hradbách ožije celý prostor výstavou výtvarného oboru na téma Velké prádlo, nebude chybět výtvarné divadlo na motivy Karla Čapka a taneční choreografie v podání tanečního oboru z Lokte. Zájemci si budou moct vyzkoušet hru na hudební nástroje a hudební kvízy, zároveň budou mít možnost účastnit se výtvarných dílen.

27. května ožije celý Pluhův dům a historická část města Horní Slavkov. V rámci Stezky umění bude připraveno několik stanovišť pro děti (hra na hudební nástroje, poznávání skladeb, výtvarné dílny), dále ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera pořádáme hrané herecké prohlídky Pluhova domu pro širokou veřejnost, na těchto prohlídkách zazní také renesanční skladby v podání žáků ZUŠ a v neposlední řadě večerní koncert tanečního oboru a orchestru ZUŠband na dvoře a pavlači Pluhova domu.

28. května chystáme ve spolupráci s ostatními ZUŠ Karlovarského kraje happening na Náměstí budovatelů v Sokolově. Proběhne zde vystoupení orchestrů, kapel a souborů ze ZUŠ karlovarského kraje. Své choreografie předvedou přímo na náměstí taneční obory ZUŠ KK. Pro širokou veřejnost jsou připraveny prezentační stany s ukázkou prezentací jednotlivých ZUŠ (pracovní dílny, ukázky netradičních hudebních nástrojů atd..). Ve vestibulu Hornického domu proběhne výstava výtvarných oborů ZUŠ Karlovarského kraje. Třešničkou na dortu bude Gala večer v sokolovském divadle s nominací "Osobnost ZUŠ", de budou mimo jiné oceněny významné osobnosti ZUŠ – tedy lidé, kteří napomáhají uměleckému školství v kraji a které jednotlivé ZUŠ samy navrhly k ocenění. Lákadlem na akci bude jistě i průvod bubeníků městem Sokolov. Postupně se veřejnosti představí: Drum Band Františka Zemana, kapela Basta Fidli, taneční orchestr Kolband, Dudácký soubor Aš, Orchestr ZUŠ Kraslice, Junior Dixieland Mariánské Lázně, Big Band Červení panteři, Brass Band Františkovy Lázně, Panteříci ZUŠ Nová Role, ZUŠ Band Horní Slavkov, žáci tanečních a literárně-dramatických oborů ZUŠ KK, expozice výtvarných oborů ZUŠ KK. Máme radost, že je nabídka celé akce velmi pestrá a každý návštěvník si jistě přijde na své. V závěru hudební produkce na Náměstí Budovatelů v Sokolově se budou moci návštěvníci připojit ke hře orchestru ZUŠ Band Horní Slavkov při hře na netradiční hudební nástroj, který každý účastník akce obdrží zdarma na místě.

Všechny akce v rámci ZUŠ Open by se neobešly také bez finančního příspěvku Krajského úřadu Karlovarského kraje a bez úzké spolupráce se Sdružením rodičů a přátel ZUŠ Horní Slavkov/Loket. Věřím, že výše uvedené aktivity povedou k zesílení respektu uměleckého školství v kraji a o zuškách se bude hodně povídat, jak jsou skvělé.

(Autor je ředitel základní umělecké školy Horní Slavkov)

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.