čtvrtek, 31. červenec 2008

Zpěvačka Yvonne Sanchez s novým albem

Napsal(a) 

Yvonne Sanchez, foto Warner Yvonne Sanchezfoto: Warner

Yvonne Sanchez , v Praze usazená zpěvačka polsko-kubánského původu, vydá 1. září své nové album s názvem My Garden . Chystaná novinka bude teprve jejím druhým oficiálně vydaným albem a zároveň prvním u major labelu Warner Music.

Yvonne Sanchez se svým medově sametovým hlasem okouzlila obecenstvo po celém světě. S hudbou začínala v jejím rodném Polsku, ale vše skutečně odstartoval až rok 1994, kdy se přestěhovala do Prahy. V následujícím roce 1995 uskutečnila svůj první koncert ve slavném pražském jazzovém klubu Reduta a stále více vynikala na pražské hudební scéně, až se dostala na její vrchol, kterého dosáhla oceněním Vokalistka roku (1998) Českou jazzovou společností.

Poté, co vybočila mimo konvenční pojetí jazzu, přijala za svou hudbu svého latinského původu, tedy bossa novu a sambu. Tento vliv je slyšet na jejím debutovém albu Invitation z roku 2002 , jež bylo nahráno ve spolupráci s triem Roberta Balzara a Yvonne za něj získala nominaci ve výročních cenách APH Anděl 2002 v kategorii Album roku - Jazz & Blues.

Nové album bylo natočeno v Čechách a Polsku a instrumentálně se na něm podílí špička jazzové domácí scény a zároveň řada skvělých zahraničních hudebníků. Finální mix a následný mastering provedl v Polsku Tadeusz Mieczkowski , který se podílel například i na posledním albu Dana Bárty a nebo na společném projektu Anny Marie Jopek a Pata Methenyho .

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.