čtvrtek, 18. srpen 2005

The Mulgrew Miller Trio: Live at Yoshi's - volume one

Napsal(a) 

The Mulgrew Miller Trio: Live at Yoshi's - volume one The Mulgrew Miller Trio: Live at Yoshi's - volume one

Mulgrew Miller - piano, Derrick Hodge - basa, Karriem Riggins - bicí. Vydáno: 2004. TT: 73:42. 1 CD MaxJazz MXJ 208 (distribuce Cube Cz).

I přesto, že label MaxJazz (www. maxjazz.com) je relativně novým, výhradně jazzovým vydavatelstvím v USA, svým úspěchem již patří mezi ty, které každoročně volí čtenáři a recenzenti časopisu Down Beat do žebříčku vrcholové desítky. V těchto žebříčcích se rovněž vyskytuje i Mulgrew Miller , o němž se píše v americkém jazzovém tisku, že je nejnapodobovanějším pianistou posledních 25 let. Proto by také toto album mohlo mít podtitul "Mulgrew is Back!". Po delší leaderově odmlce je opravdovým zážitkem mít možnost slyšet tohle swingující trio. Mr. Miller a jeho kolegové, basista Derrick Hodge a bubeník Karriem Riggins , přesně vědí, jak roztancovat kapelu, a tímto posluchače vtáhnout do nádherného světa, jejž nazýváme hudba. Již úvodní skladba If I Were A Bell , díky odpichovému tempu, dokáže ohromit a zároveň připravit na další posluchačské zážitky. Program se skládá především ze standardů, ale v tak osobitém podání, že jimi musí naprosto odrovnat i ty, kteří v touze po originalitě nazývají standardy "omíláním". Dvěma výjimkami jsou Waltz for Monk z pera pianisty Donalda Browna a Pressing the Issue - Millerův originál. Výběr i interpretace programu je dokonalý obrázek toho, jak vše souvisí se vším: spojení odkazu jazzových velikánů (Ellington, Silver, Shaw), hudebního vkusu a hráčské vyzrálosti zúčastněných interpretů. Živá nahrávka tria je z klubu Yoshi's, který se nachází v oblasti San Francisco Bay a sám Miller si toto místo, nakloněné jazzu, velmi pochvaluje v přiloženém bookletu a nešetří superlativy. Domnívám se, že je to ze snímku samotného naprosto patrné. Uvolněnost muzikantů, skvělá práce zvukařů a reagujicí publikum, to vše vytváří vynikající atmosféru celého disku. Vřele doporučuji všem milovníkům špičkové hudby. Mulgrew is back!

Vydavatel: MaxJazz/distribuce Cube Cz

Stopáž: 73:42

EAN: 0610614020822

Nahráli: Mulgrew Miller - piano, Derrick Hodge - basa, Karriem Riggins - bicí

Body: 5 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.