čtvrtek, 23. srpen 2007

Struny podzimu přidávají dva koncerty

Napsal(a) 

Ana Moura Ana Moura

Měsíc před zahájením festivalu Struny podzimu reagují pořadatelé na zájem publika dvojící přidaných vystoupení. Koncerty ruského patriarchálního souboru Drevněrusskij Raspěv a Any Moura , portugalské zpěvačky u nás i ve světě stále oblíbenějšího stylu fado, budou uvedeny pro velký ohlas dvakrát. Vyprodán je rovněž zahajovací koncert britského tenoristy Iana Bostridge, který proběhne 23. září ve Stavovském divadle.

Program, s nímž přijede moskevský patriarchální sbor Drevněrusskij Raspěv , nabídne srovnání tradičního chrámového repertoáru s tvorbou ruských autorů 19. a první poloviny 20. století. Drevněrusskij Raspěv staví na hlubokých duchovních základech a odhaluje staré ruské liturgické mistrovství spolu s historickými pěveckými technikami tak, aby „posluchačům přiblížil krásu starého ruského zpěvu“. Publikum se 26. a 27. září v Českém muzeu hudby může těšit na nevšední zážitek.

První dva říjnové dny pak budou patřit českému debutu portugalské fado zpěvačky Any Moura . Fado je tradiční portugalská hudba vyjadřující tamní duši, portugalské saudade – tedy touhu, stesk, vzpomínky, smutek. Zpěvák či zpěvačka fada zpívá hlubokým hlasem lyrické, smutné, nerytmické písně plné sladkobolného stesku a doprovázející kytarista většinou vybrnkává mollové tóny. Ana Moura se díky své oduševnělé interpretaci fada proslavila nejen v Evropě, ale i v USA, kde v roce 2005 úspěšně debutovala v newyorské Carnegie Hall. Letos na jaře vydala nové album Para Além da Saudade , v Lisabonu vystoupila jako host Rolling Stones , po boku Micka Jaggera si zaspívala No Expectations . Ana Moura vystupuje s tradičním doprovodem portugalské kytary, klasické kytary a kontrabasu.

Předprodej vstupenek probíhá ve Festivalovém informačním a předprodejním centru v hlavní pokladně pražského Národního divadla a síti Ticketpro. Novinkou letošního ročníku je tzv. studentský speciál – limitovaný počet vstupenek za velmi zvýhodněné ceny opravňující ke vstupu do sálu a zaujmutí volných sedadel a přístavků po 3. zvonění.

Struny podzimu, Praha - různá místa, 23. 9. - 18. 11. 07

Profil festivalu na Muzikus.cz

odkazy

Struny podzimu

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.