středa, 23. duben 2008

Soutěžte o volné vstupy na koncert Blind Boys of Alabama

Napsal(a) 

The Blind Boys of Alabama The Blind Boys of Alabama

The Blind Boys of Alabama , legendární nevidomí gospeloví zpěváci z jihu Spojených států se vracejí po dvou letech do České republiky. Vystoupí 6. května ve Velkém sále pražské Lucerny.

>> Soutěž o 2x 2 volné vstupy zde

„Všechna hudba vzešla z gospelu. Tehdy v nebeském sboru zpíval dokonce i Ďábel, než ho Bůh odtud vyhnal,“ nechal se slyšet jeden ze zakládajících členů skupiny Clarence Fountain , který však již s The Blind Boys of Alabama vzhledem ke zdravotním potížím vystupuje jen zřídka. Z původní sestavy, která se dala dohromady téměř před sedmdesáti lety, však ve skupině stále zůstává Jimmy Carter .

Nositelé čtyř Grammy, o nichž Stevie Wonder prohlásil: „Oni nejsou tradiční, oni představují tradici“ , spojují strhující gospelový feeling s blues, současným rockovým písničkářstvím, jazzem a soulem. Jejich interpretace skladeb Erica Claptona , Toma Waitse či Boba Dylana nemá dodnes obdoby.

Připomeňme, že v Česku byli The Blind Boys of Alabama k vidění na předloňském ročníku festivalu Music in the Park v pražské Stromovce, loni se pak představili na slovenské Pohodě v Trenčíně.

Ještě před samotnými slavnými gospelovými zpěváky se v Lucerně představí ženská vokální skupina Yellow Sisters .

Vstupenky jsou k dostání v cenách od 690 do 1600 Kč v síti Ticketpro.

The Blind Boys of Alabama, Praha – Lucerna, 6. 5. 08

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.