úterý, 16. prosinec 2008

Šansonový večírek na Euroconnections: Françoiz Breut a Szidi Tobias

Napsal(a) 

Françoiz Breut Françoiz Breut

Poslední letošní díl série Euroconnections přivítá v Paláci Akropolis dvě zpěvačky, jejichž písně čerpají z tradic šansonu. Poprvé se v Praze představí stálice francouzského šansonu Françoiz Breut , kterou večer na pódiu doplní ještě slovenská zpěvačka Szidi Tobias . Koncert proběhne tento čtvrtek.

Françoiz Breut , která příští rok oslaví čtyřicáté narozeniny, patří mezi nejznámější popové šansoniérky posledních deseti let. V jejích písních rezonuje smutek, bolest ze zlomeného srdce i pocit osamění, přesto její nádherný, smyslný hlas umí ukázat cestu ven z temnoty. Přestože žije už několik let v Bruselu, neztratila nic ze svého typicky francouzského šarmu a elegance a samozřejmě ani citu navázat úspěšně na šansonové tradice. Zpívá skoro výhradně francouzsky a svým smyslným hlasem propůjčuje nenapodobitelnou atmosféru příběhům o zlomených srdcích, rozchodech a smutku. Na svých nahrávkách spolupracovala například s Yannem Tiersenem , autorem hudby k Amélii z Montmartru , a na posledních dvou albech se objevuje třeba také Joey Burns z kapely Calexico .

Szidi Tobias patří mezi nejznámější slovenské zpěvačky, přestože se přísně drží od umělého světa celebrit a žije s rodinou na venkově. Natočila tři úspěšná alba – nejnovější se jmenuje Pod obojím a vyšlo v listopadu - a pravidelně spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem , na jehož albech se často objevuje, aktuálně třeba na letošním Ohroženém druhu .

Vstupenky jsou k dostání v předprodejích sítí Ticketpro a Ticketportal za 250 Kč (+ popl.), na místě pak za 290 Kč.

Françoiz Breut + Szidi Tobias, Praha – Palác Akropolis, 18. 12. 08

odkazy

Palác Akropolis

Françoiz Breut

Françoiz Breut na MySpace

Szidi Tobias

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.